general Motors

Spojení Nikola a General Motors

Nikola Corporation, technologická společnost sídlící ve Phoenixu ve státě Arizona, již 5 let poskytuje integrované přepravní systémy s nulovými emisemi tak, že vyrábí elektrická vozidla poháněná vodíkem a s nimi spojené komponenty. Věnuje se také vývoji elektrických vozidel pro vojenské a venkovní rekreační aplikace.

Díky své nižší produkci skleníkových plynů jsou baterie poháněné vodíkem slibným substitutem vozidel poháněných plyny. Oproti elektrickým autům mají vodíkové články velkou výhodu v délce dojezdu, ta může být i o 1100 kilometrů delší. Jako alternativu mohou brát vodíkové palivové články například komerční nákladní vozy, které tak zkrátí dobu nabíjení oproti elektřině.

Tento týden společnost Nikola oznámila svou spolupráci s General Motors. Dle dohody bude General Motors konstruovat lehký nákladní vůz Badger, nominuje jednu osobu do představenstva a převezme 11 % podílu ve společnosti Nikola.

Toto strategické partnerství s firmou Nikola, která je špičkou v oboru, pokračuje v širším nasazení zcela nové baterie Ultium od společnosti General Motors a systémů palivových článků Hydrotec,uvedla ve zprávě společnosti generální ředitelka General Motors Mary Barra.

V úterý 8.8.2020 JP Morgan ohodnotili akcie Nikola jako overweight. Cílová cena akcie NKLA je stanovena na 79 USD.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *