start-up

Miliardář Jeff Bezos poprvé investuje do start-upu v Africe

Miliardář a zakladatel internetové společnosti Amazon Jeff Bezos podpořil začínající finančně technologickou firmu Chipper Cash zaměřenou na Afriku. Ta se stane jeho první investicí do začínající, takzvané start-upové firmy v Africe, upozornila agentura Bloomberg.

Bezos je nejbohatším člověkem světa a tuto investici uskutečnil prostřednictvím svého fondu Bezos Expeditions. Celkem se firmě Chipper Cash podařilo od investorů, včetně Bezose, získat 30 milionů USD (663 milionů Kč), které použije k expanzi do dalších afrických zemí a nových služeb. Zájemcům chce takto rovněž umožnit investovat do akcií a kupovat kryptoměny.

Firmu Chipper Cash založili v roce 2018 v San Francisku Ham Serunjogi z Ugandy a Maijid Moujaled z Ghany. Firma přes mobilní aplikaci umožňuje rychlé a levné přeshraniční převody plateb v Africe a do zahraničí. V současnosti má tři miliony uživatelů v Ghaně, Ugandě, Keni, Tanzanii, Rwandě, Nigérii a Jihoafrické republice. Denně podle svých internetových stránek zpracuje v průměru 80.000 transakcí.

Investice do platebních společností v Africe lákají v poslední době i jiné investory, upozornil server Finextra. Americký poskytovatel platebních služeb Stripe v říjnu koupil za více než 200 milionů USD platební firmu sídlící v Lagosu PayStack. Společnost Visa pak loni koupila významný menšinový podíl v nigerijském zpracovateli plateb Interswitch. Loni také vstoupil na burzu nigerijský specialista na elektronický obchod Jumia, za kterým stojí společnost Mastercard.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *