Pohádková investice?

The Walt Disney Company (NYSE: DIS)

  • Akcie DIS mají stanovenou cílovou cenu na 192 USD (tipranks.com)
  • 17 z 20 dotázaných analytiků tipranks udává pro akcie DIS hodnocení BUY (tipranks.com)
  • Wells Fargo přidává hodnocení Overweight k akciím DIS  (finviz.com)
  • Credit Suisse přidává hodnocení Outperform pro akcie DIS  (finviz.com)

Společnost Walt Disney ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku vykázala ztrátu 20 centů na akcii, čímž překonala odhad Zacks Consensus Estimate o 70,6 %. Společnost vykázala v předchozím čtvrtletí zisk 1,07 USD za akcii. Tržby společnosti se ve srovnání s předchozím čtvrtletím snížily o 23,1 % na 14,71 miliardy USD, pohodlně však překonaly konsenzuální hranici o 2,6 %.

Výnosy Media Networks (49 % tržeb) meziročně vzrostly o 10,8 % na 7,21 miliardy dolarů. Výnosy z kabelových sítí vzrostly o 11 % na 4,72 miliardy dolarů. Segmentový provozní příjem Media Networks se meziročně zvýšil o 5 % na 1,86 miliardy USD. Dopad COVID-19 na zisk společnosti byl zhruba 500 milionů USD. Provozní příjem kabelových sítí poklesl o 7 % na 1,16 miliardy dolarů a provozní příjem z vysílání naopak vzrostl o 47 % na 553 milionů USD.

Pokles provozních výnosů kabelových sítí byl pravděpodobě ovlivněn slabým výkonem ESPN. Ten utrpěl vyššími náklady na programování a výrobu. Z provozních příjmů z vysílání měly prospěch vyšší výnosy přidružených společností a nižší náklady na programování a výrobu sítě, a také marketingové výdaje.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *