akcie

Qualtrics International provede první veřejnou nabídku akcií

Společnost Qualtrics International oznámila datum své první veřejné nabídky akcií (IPO), která proběhne 28. 1. 2021. Společnost vstoupí na elektronickou burzu NASDAQ pod symbolem XM. Své akcie bude nabízet v cenovém rozpětí od 22 do 26 dolarů. Očekávaný výnos IPO je stanoven na 1 181 300 tisíc dolarů. Manažery emise jsou Morgan Stanley a JP Morgan.

Qualtrics International byla založena v roce 2002 a v současné době se její příjmy za posledních 12 měsíců pohybují v hodnotě téměř 723 milionů dolarů. Zaměřuje se na zpracování tzv. zákaznické zkušenosti (customer experience) se značkou, společností nebo konkrétním produktem, usiluje tedy o vytvoření vzniku dobré zkušenosti s firmou u zákazníka. V současné době se jedná o jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu firmy mezi konkurencí, velká část zákazníků totiž ihned po první špatné zkušenosti odchází jinam.

„Globální pandemie změnila způsob, jakým lidé vzájemně spolupracují, ukázala nové mezery ve zkušenostech a změnila téměř všechna očekávání, která od podniků máme. Restaurace budou muset znovu objevit cestu ke svým zákazníkům, živé akce a konference bude nutné kompletně přepracovat. Bude se muset změnit i systém osobních, či obchodních schůzek a přístup zaměstnanců,“ vyjádřila se společnosti Qualtrics International. „Organizace, které nedokážou zákazníkům navrhnout a poskytnout nové zkušenosti a které nezvládnou reagovat na rychle se vyvíjející preference zákazníků a zaměstnanců, budou mít v problémy soutěžit v digitálním světě po COVID-19,“ sděllila společnost Qualtrics International ve svém prohlášení k připravovanému IPO.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *