generali, pojišťovna

Čistý zisk italské Generali klesl, provozní zisk byl ale rekordní

Největší italské pojišťovně Generali v loňském roce klesl čistý zisk téměř o 35 procent na 1,74 miliardy eur (zhruba 46 miliard Kč). Její provozní zisk však dosáhl rekordu, uvedla dnes firma, která působí i v České republice. Generali je přesvědčena, že dosáhne cílů, které si stanovila pro letošní rok.

Na čistý zisk měly nepříznivý vliv jednorázové náklady a změny v hodnotě investic. Provozní zisk se však navzdory negativním dopadům pandemie zvýšil o 0,3 procenta na 5,21 miliardy eur.

„Druhým rokem jsme dosáhli rekordního provozního výsledku,“ uvedl šéf podniku Philippe Donnet. „Vstoupili jsme do posledního roku svého strategického plánu a jsme v dobré kondici na to, abychom splnili všechny letošní cíle,“ dodal.

Firma také oznámila, že hodlá vyplatit dividendu 1,47 eura na akcii, která bude rozdělena do dvou plateb. Jedna se uskuteční v květnu a druhá v říjnu, pokud k tomu regulátoři dají svolení. Loni pojišťovna druhou část dividendy nevyplatila kvůli požadavku regulátorů, aby v době pandemie šetřila hotovost.

Generali je podle agentury Reuters třetí největší pojišťovnou v Evropě. Skupina byla založena v roce 1831 a působí v 50 zemích světa. Generali Česká pojišťovna je podle svých internetových stránek jedničkou na českém trhu.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *