Jižní Korea

Jihokorejská Shinan Bank buduje platformu pro spuštění CBDC

Bankovní dům Shinan Bank buduje blockchainovou platformu, která má sloužit jako infrastruktura pro provozování takzvané CBDC kryptoměny. Tedy digitální měny zaštítěné centrální bankou.

Shinan Bank má v projektu sloužit jako zprostředkovatel, který bude pomáhat digitálnímu wonu do oběhu. Projekt CBDC je v Jižní Koreji v přípravné fázi a Shinan Bank se na něm podílí. Podle jejích zástupců by korejská centrální banka měla v dohledné době oznámit, jakým způsobem bude digitální won uváděn do oběhu. Ve hře tak je stále i varianta, že Bank of Korea nebude žádného zprostředkovatele potřebovat, s čímž ale Shinan Bank zjevně příliš nepočítá.

Z úst guvernéra Bank of Korea Leea Ju-yeola ale v únoru zaznělo, že projekt CBDC by se neměl uspěchat. Digitální měnu zaštítěnou centrální bankou je prý lepší spustit správně než rychle. A spěchat prý není důvod ani v kontextu toho, že se na spuštění vlastní digitální měny chystá také čínská centrální banka. Bank of Korea prý projekt pro vlastní CBDC připravuje už od roku 2018 a pilotní provoz by mohl být spuštěn v pozdních měsících tohoto roku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *