FedEx

Společnost FedEx může dosahovat vyšších zisků i po pandemii

Pandemie COVID-19 přinesla obrovský růst v online nakupování. Z toho mohla těžit společnost FedEx (FDX), jejíž příjmy meziročně výrazně vzrostly, její akcie se od března 2020 do března 2021 zvýšily dokonce o 188 %.

Rychlý růst výnosů společnosti FedEx byl hlavním faktorem pro zvýšení cen akcií ze 111 na 271 dolarů za akcii během jednoho roku. Za fiskální rok 2020 končící květnem FedEx vykázal zisk 9,5 dolarů za akcii. Analytici navíc očekávají, že zisky za tento fiskální rok dosáhnou zhruba 17,45 dolarů za akcii.

Zůstává ale otázkou, zda mají tyto akcie šance na další růst, nebo budou nadále upozaďovány, protože jejich loňský výsledek je pro investory jen jednorázová událost. Budoucí růst se tak může ve srovnání s loňským rokem zdát méně zajímavý. To ale neznamená, že příjmy klesnou na úroveň před pandemií.

I když se ekonomika znovu otevře, spotřebitelé si již zvykli využívat služeb online nakupování a FedEx tak může i v následujícím fiskálním roce zaznamenat mírný zisky. Odhady konsensuálních příjmu jsou meziročně na úrovni přibližně 8,3 % na 18,9 dolarů.  Konkurenti FedExu, jako jsou United Parcel Service (UPS) a XPO Logistics (XPO), se však posouvají vpřed rychleji. To může být způsobeno tím, že je FedEx na současné úrovni podhodnocen. Zároveň společnost Amazon (AMZN) vyvíjí svou vlastní logistickou a přepravní infrastrukturu, která by mohla společnost FedEx pomalu vytlačit z pole.

FedEx se v současnosti obchoduje se slevou, což může přilákat mnoho investorů. Podle webu TipRanks se analytici shodují na nákupu, 18 z 13 analytiků doporučuje nákup, 4 doporučují pozdržení a jen 1 doporučuje prodej. Budoucí růst může být pozvolnější, ale s růstem zisků a zmenšováním současného rozdílu v oceňování oproti srovnatelným cenám by FedEx mohla v příštím roce dosáhnout solidních výnosů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *