bitcoin, kryptoměna

Výrobce počítačových čipů AMD nebude limitovat těžaře kryptoměn

Společnost Advanced Micro Devices (AMD) uvedla, že nehodlá nijak omezovat uživatele svých grafických karet, a to ani v případě, že s jejich pomocí budou těžit kryptoměny.

Výrobce počítačových čipů AMD se tak rozhodl jít zcela opačnou cestou než jeho konkurent na trhu grafických karet, společnost Nvidia. „Naše odpověď je krátká. Ne,“ uvedl produktový manažer společnosti AMD Nish Neelalojanan na dotaz portálu PC Gamer, zda AMD bude rovněž na své grafické karty instalovat omezovače. „Nebudeme blokovat žádné využití, nejen pro těžbu kryptoměn,“ dodal.

Odborníci ale uvádějí, že AMD ani nemá příliš na výběr. Jde totiž o to, že ovladače pro jeho grafické karty jsou dostupné na bázi open-source, a tak by společnost stejně nemohla pořádně kontrolovat, k čemu jsou její grafické karty využívány.

Naproti tomu konkurenční společnost Nvidia nedávno oznámila, že do svých grafických karet GeForce RTX 3090 instaluje omezovače, které by měly být schopny zablokovat užívání karty pro těžbu kryptoměny Ethereum. Nvidia tak reagovala na stížnosti hráčů, že grafické karty jsou nedostupné nebo příliš drahé právě proto, že jsou skupovány kryptoměnovými těžaři.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *