Tajná přísada Cresco Labs

Cresco Labs (OTC:CRLBF) bylo založené v roce 2013. Společnost se zaměřuje na produkci marihuany a je jednou z největších společností svého průmyslu na americkém trhu. V současné době provozuje 19 výdejen v 9 státech, 16 kultivačních a výrobních zařízení a téměř 30 různých licencí na prodej konopí. Svou nejlukrativnější značku marihuany můžete sehnat v Kalifornii.

Navzdory svým skromným začátkům, společnost již dávno předčila své předpoklady, a to i co se týče svého čistého příjmu. Oproti konkurenčních společností produkující a nabízející marihuanu, Cresco Labs má jednoznačnou výhodu. Proč tato společnost patří ke špičkovým producentům a proč byste si měli přidat zrovna akcie této společnosti do svého portfolia?

To, co odlišuje Cresco Labs od tradičních řetězců tohoto průmyslu jsou velkoobchodní segmenty společnosti. Společnost prodává své značkové sušené konopí, jídla a wellness produkty ve více než 830 ambulancích po celé zemi. Velkoobchod představuje téměř 60 % celkového prodeje společnosti Cresco Labs. Ve třetím čtvrtletí 2020 se její tržby meziročně zvýšily více než čtyřnásobně na krásných 153 milionů dolarů. Zároveň se provozní příjem společnosti snížený o nepeněžní výdaje (EBITDA) zvýšil téměř 15násobně na 46,4 milionu dolarů.

Cresco Labs navíc plánuje významný vstup na trhy v Massachusetts a na Floridě. V lednu odkoupila pěstitele konopí Bluma Wellness za 213 milionů dolarů. Společnost Bluma má druhý nejvyšší prodej na Floridě a zaostává pouze za Trulieve Cannabis (OTC: TCNNF), která má ve státě 50% podíl na trhu s lékařskou marihuanou. Kromě toho více než 15 % výnosů společnosti Bluma pochází z dodávek přímo domů. Flotila vozidel společnosti dodává své konopí přímo ke dveřím zákazníků, a to v rozmezí do 24 až 48 hodin.

V předešlých týdnech společnost Cresco Labs také oznámila svou akvizici s pěstitelem a maloobchodem s konopím Cultivate. Cíl akvizice je na prvním místě, co se týká prodeje rekreačního konopí v Massachusetts. Po obou dohodách bude mít společnost k dispozici nejen nové laboratoře k dispozici, ale také 33 obchodů, 47 licencí a 20 výrobních zařízení.

Již před uskutečněním těchto obchodních dohod společnost vlastní čistá aktiva v hodnotě 741,6 milionu dolarů. Je proto nepravděpodobné, že by společnost v průběhu budoucích operací čelila problémům s likviditou. Provoz společnosti by mohl sloužit až 160 milionům spotřebitelů, což představuje 60 % dospělých obyvatel země.

Oblíbeným aspektem akcií společnosti Cresco Labs je jejich oceňování. Právě teď obchoduje pouze se 7násobným příjmem. Což je v porovnání s konkurencí relativně levné. Americké marihuanové společnosti jako Curaleaf (OTC: CURLF), Jushi Holdings (OTC: JUSHF), Trulieve a Green Thumb Industries (OTC: GTBIF) se totiž obvykle prodávají za 12 až 15násobný prodej . Navíc má Cresco Labs značné příjmy z distribuce a roste rychleji než výše uvedené společnosti. Z těchto důvodů by stálo za promyšlení, aby investoři do marihuany, kteří hledají růstové akcie za rozumnou cenu, přidali do svých portfolií i právě zmiňované Cresco Labs.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *