ceny, akcie

Video platforma Kaltura připravuje primární úpis akcií

Americká inovativní společnost Kaltura se zabývá efektivním přenosem videí a jeho využitím.  V současnosti operuje na čtyřech trzích. Mezi její služby patří poskytování Cloud TV operátorům a mediálním společnostem, online video platforma zaměřená na mediální společnosti a značky, video platforma pro firmy a vzdělávací video platforma zaměřená na školy.

Jelikož koronavirová pandemie zamezila osobnímu setkávání lidí, platformě se poměrně daří, a proto připravuje první IPO, který by měl proběhnout 1. dubna na americké burze NASDAQ. Co se týká vize a cílů společnosti, primárním cílem je poskytování video zážitků širokému spektru zákazníků. Společnost také  věří, že během příštího roku bude video tvořit 82 % obsahu na internetu.

Společnost jako taková má tržní kapitalizaci ve výší 1,85 miliardy USD a její tržby se za posledních dvanáct měsíců vyšplhaly na 120,44 miliónů USD, čistý zisk byl 58,8 miliónů USD. Při prvním IPO by mělo být uvolněno 23,5 miliónů akcií v rozpětí 14 až 16 USD za akcii. Celkový objem by tedy měl být zhruba 352,5 miliónů USD.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *