oil

Ceny ropy se vyvíjejí smíšeně, panují obavy o poptávku

Ceny ropy se dnes vyvíjejí smíšeně. Podporuje je zpráva o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech, dolů je však tlačí obavy o oživení poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 19:00 SELČ vykazovala pokles o 0,4 procenta na 63,90 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,8 procenta na 61,04 dolaru za barel.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci snížili odhad letošního růst poptávky po ropě o 300.000 barelů denně. Vyplývá to ze zprávy expertů skupiny zvané OPEC+, ke které získala přístup agentura Reuters.

Ve čtvrtek bude OPEC+ jednat o své těžební politice. „Vzhledem k pesimistickým vyhlídkám (pro poptávku po ropě) se zdá být pravděpodobné, že těžební kvóty zůstanou další měsíc beze změny,“ uvedl analytik Eugen Weinberg ze společnosti Commerzbank.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech se minulý týden snížily o 876.000 barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst o 107.000 barelů.

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent květen 63,90 64,14
New York – NYMEX WTI květen 61,04 60,55

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *