deliveroo, kurýrní služba, rozvážka jídla

Deliveroo vstupuje na burzu, jeho IPO může být nižší než očekávané

Deliveroo je britská společnost rozvážející jídlo. Plánuje svou první veřejnou nabídku na londýnské burze na středu 7. dubna. Ukazuje se, že její počáteční ohodnocení ale může být nižší, než se očekávalo.

Původní odhad činil 12,1 miliardy dolarů. Burzovní kód (ticker) zůstává neznámý, dle odhadů by to mělo být DROO nebo ROO. Za společností stojí i Amazon, který vlastní 16% podíl. Společnost tvrdí, že nejvyšší možná částka IPO nakonec bude 10,8 miliardy dolarů. Toto nižší ocenění mohly způsobit problémy s pracovní silou, ale i s plánovanou strukturou společnosti, které dělá vrásky na čele i potenciálním investorům.

Personál společnosti Deliveroo může totiž za hodinu vydělávat jen 2 libry, přitom společnost tvrdí, že průměrná hodinová mzda činí 13 liver a že jsou v IPO zahrnuty i kurýrní bonusy až 10 000 liber, ačkoli průměrný kurýrní bonus je 440 liber. Deliveroo také tvrdí, že by jeho hodnota byla ohrožena, pokud by změny v zákonech vyžadovaly rekvalifikaci jejich „poslíčků“ na zaměstnance.

Struktura společnosti také budí obavy. Generální ředitel Will Shu si ponechá kontrolu nad hlasováním po dobu tří let a výkonný ředitel bude nadále vlastnit podíl ve výši 657 milionů dolarů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *