tokio, japonsko, asie

Asijské trhy srazil dolů koronavirus. Japonsko možná omezí život ve velkých městech

Polovina obchodního týdne přinesla špatnou náladu na mnoha asijských akciových trzích. Akcie v Tokiu, Soulu i Hongkongu oslabily, pouze Šanghaj vykázala mírný růst.

Investoři se obávají vzestupu nových případů nákazy koronaviru, ke kterému v posledních dnech dochází ve velkých japonských městech. Šéf vládní liberálně demokratické strany Toshihiro Nikai dokonce nedávno prohlásil, že v případě dalších vzestupu epidemie je jedna z možností opět odložit olympijské hry v Tokiu.

Právě tokijská burza zaznamenala ve středu propad asi o dvě procenta měřeno hlavním indexem Nikkei. Japonská vláda zvažuje vyhlášení stavu nebezpečí ve velkých městech, což by dalo úřadům v jednotlivých prefekturách možnosti zavést restriktivní protiepidemická opatření.

Vývoj v Japonsku měl ale vliv také na sentiment na burzu v Soulu, která ztratila více než 1,5 procenta. Oslabovaly akcie technologických firem jako Samsung, SK Hynix nebo LG Chem, ale také automobilky Hyundai. Ještě o něco více ztratil hongkongský index Hang Seng. Z významných asijských burz posilovaly pouze trhy v čínské Šanghaji nebo Šen-čenu, kde hlavní indexy posílily o 0,3, respektive 0,22 procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *