Warren-Buffett-3

Miliardář Warren Buffett vybral svého nástupce v čele Berkshire Hathaway

Šestý nejbohatší člověk planety konečně rozptýlil dohady o tom, kdo jej jednou vystřídá v čele jeho investičního impéria Berkshire Hathaway. Za nástupce si vybral dosavadního viceprezidenta celé skupiny.

„Vedení se shodlo, že pokud by se se mnou dnes večer něco stalo, byl by to Greg, kdo by mě hned zítra vystřídal,“ řekl podle televizní stanice CNBC miliardář Warren Buffett. Měl tím na mysli dosavadního viceprezidenta investiční skupiny Berkshire Hathaway Grega Abela. 58letý Abel měl v Berkshire na starosti například energetický byznys. Z dceřiné společnosti Berkshire Hathaway Energy vytvořil jednoho z největších dodavatelů elektřiny v USA.

Mnoho analytiků a investorů Abela coby Buffettova na pozici výkonného ředitele celé skupiny favorizovala a řada z nich Buffettovo rozhodnut kvituje. Ve hře byl ještě 69letý Ajit Jain, další z viceprezidentů společnosti. Podle analytiků však ve prospěch Abela hovořil jeho nižší věk.

Přestože Buffett má tři děti, jeho nejstarší syn Howard Graham Buffett se podle očekávání stane pouze nevýkonným ředitelem Berkshire Hathaway. Hlavními investičními řediteli skupiny se pak nejspíše stanou současní investiční manažeři Todd Combs a Ted Weschler.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *