Rio Tinto se spojí se Schneider Electric kvůli dekarbonizaci

Nadnárodní těžařská společnost Rio Tinto začne spolupracovat s francouzskou skupinou Schneider Electric, aby dosáhla cílů v dekarbonizaci.

Rio Tinto a Schneider Electric se dohodly, že se budou vzájemně podporovat a pomáhat si v úsilí přispět k naplnění globálního klimatického cíle zamezit zvýšení průměrné teploty planety Země o více než 1,5 stupně Celsia do konce tohoto století.

Schneider Electric, která se v posledních letech může pyšnit příslušností ke špičce nejudržitelnějších firem světa, bude využívat při výrobě své produkce nízkouhlíkový hliník a měď, kterou jí dodá těžařská společnost Rio Tinto. Ta bude k těžbě využívat obnovitelné energetické zdroje. Rio Tinto pak bude spoléhat na dodávky nízkouhlíkových řešení od společnosti Schneider Electric.

Rio Tinto a Schneider Electric se tak zařazují po bok společností, které si daly za cíl dosáhnout uhlíkové neutrality do určitého roku. Zpravidla do poloviny tohoto století. Rio Tinto a Schneider Electric dále budou společně postupovat při vývoji inovací a technologických novinek, pomocí nichž bude možné vytyčené cíle snáze nalnit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *