Akcie v Hongkongu přidaly přes pět procent a mají za sebou největší denní nárůst od května 2009.

Akcie v Hongkongu přidaly přes pět procent, to je za den nejvíce od května 2009

Akcie v Hongkongu přidaly přes pět procent a mají za sebou největší denní nárůst od května 2009. Zůstávají ale poblíž minim z dubna 2009, za celý říjen odepsaly více než 14 procent. Dnes se dařilo i akciím v pevninské Číně.

Hlavní hongkongský index uzavírá dnešek pozitivně

Hlavní index hongkongských akcií Hang Seng uzavřel dnešní obchodování se ziskem 5,23 procenta na 15.455,27 bodu. Dílčí technologický index Hang Seng Tech přidal dokonce téměř osm procent. Index CSI 300, který sleduje obchodování na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, tedy v pevninské Číně, stoupl o 3,4 procenta a index šanghajské burzy Shanghai Composite posílil o 2,6 procenta.

Vzpruhu trhům podle serveru CNBC poskytl zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) na základě průzkumu Caixin. Ten klesl na 49,2 ze zářijových 50,1 bodu, někteří analytici čekali ale ještě o něco větší pokles.

Znovuotevření Číny na začátku jara

Investory podle agentury Reuters povzbudily i neověřené zprávy kolující na sociálních sítích. Čína se podle nich v březnu plánuje znovuotevřít a zrušit přísná koronavirová omezení.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí ale později řekl, že o takových plánech nic neví. „Nevím, odkud máte tyto informace. Opravdu o tom nic nevím,“ odpověděl mluvčí ministerstva zahraničí Čao Li-ťien na dotaz ohledně takového plánu.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *