V dnešním dílu našeho seriálu o brokerských webech se podíváme na brokera CFD world.

CFD world Recenze [Aktuálně 2022]

V dnešním dílu našeho seriálu o brokerských webech se podíváme na brokera CFD world.  Jedná se o řádně regulovaného brokera, za jehož regulaci odpovídá Kyperská komise pro cenné papíry CySEC a v ČR na jeho fungování dohlíží ČNB. Společnost je taktéž vázaná pravidly směrnice MiFID. To znamená, že je povinná držet vklady svých uživatelů na separovaných účtech, tak aby byly prostředky klientů v bezpečí.

Jak začít obchodovat?

Otevření účtu u CFD world je velmi jednoduché a celý proces je hotový během chvilky. Zvolit si můžete mezi DEMO, nebo reálným účtem. Demo účet je omezený na dobu 30 dní.  Během registrace budete muset uvést řadu osobních údajů jako email, či telefonní číslo. Pro dokončení registrace reálného účtu budete muset také doložit naskenovaný občanský, případně řidičský průkaz, včetně potvrzení bydliště. V tomto oboru se jedná se o běžnou praxi. Ještě bych doplnil, že minimální částka pro založení reálného účtu je 250 USD.

Otevření účtu u CFD world je velmi jednoduché a celý proces je hotový během chvilky. Zvolit si můžete mezi DEMO, nebo reálným účtem.

Obchodní platformy CFD world

Společnost CFD world vsází na osvědčený MetaTrader5. Tato platforma patří mezi uživatelsky nejoblíbenější a nejrozšířenější. Jedná se bezesporu mezi jednu z nejkvalitnějších platforem na trhu. Jednou z nevýhod CFD world je fakt, že kromě MetaTrader5 nenabízí žádnou další alternativu. V tomto případě však záleží čistě na osobních preferencích.

Broekr CFD world používá k obchodování platformu MetaTrader5
MetaTrader5 je dle recenzí považován za nejlepší platformu pro obchodování

Doplňky webu

Novinky Blog Vzdělávání

Co se dá obchodovat?

Název společnosti CFD world na první pohled napovídá o tom, s čím mají možnost uživatelé obchodovat. CFD world nabízí pouze CFD kontrakty. Nabídka samotná je velmi široká a můžete si vybírat mezi měnovými páry, indexy, komoditami, či CFD akciemi. Nevýhodou může být snad pro někoho absence kryptomněn. V tomto však osobně žádný problém nevidím, protože nejsem zastáncem obchodováním s tímto rizikovým aktivem.

Společnost CFD world spadá pod regulaci ESMA,z čehož vyplývá omezení  výše maximální použité páky a to 30:1. Pro hlavní měnové páry je k dispozici páka 30:1, pro ty méně známé pak 20:1 .

Výhody

  • Regulovaný broker
  • MiFID, ESMA
  • Česká podpora
  • Rychlé exekuce
  • Kvalitní analýzy
  • Metatrader 5

Nevýhody

  • Broker pochází z Kypru
  • Absence kryptoměn
  • Spread by mohl být nižší

Shrnutí

Suma sumárum, CFD world nepřináší  žádné převratné revoluční inovace. Spolehlivě vám však zajistí vše, co od brokera očekáváte. Určitě lze najít na trhu brokera s nižším spreadem, ale z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že výše poplatků nebývá při obchodování tím nejdůležitějším faktorem.

Média

Naše hodnocení

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *