Recenze brokerského webu: Lynx – velmi široká nabídka služeb od brokera roku 2016

Ve čtvrtém díle našich recenzí budeme mluvit o v ČR velmi známé společnosti Lynx, která by se neoficiálně (možná i oficiálně) dala považovat za jedničku v poskytování brokerských služeb na našem trhu. V recenzi budeme, jak je již zvykem, hodnotit přehlednost stránek, aktuálnost informací a kvalitu nabízených služeb.

Přehlednost

Jinak velmi šikovné prostředí na stránce dle našeho názoru trochu kazí obrovská reklama na poskytované služby uprostřed domovské stránky, což ale chápeme, i když to není standardem u konkurence. Horní lišta velice prakticky rozděluje obsah webu na sekci pro klienty, zpravodajství a obchodování na burze. Již zmíněné množství reklam ale zhoršuje jinak vcelku bezproblémovou orientaci na vizuálně dobře zpracovaném webu společnosti Lynx.

Zpravodajství

Od jedničky na trhu jsme čekali podstatně více. Nejnovější zpráva v sekci akcií je z října minulého roku, což lze označit v lepším případě jako tristní. Na „obranu“ sekce zpravodajství je zde jedna zpráva z rubriky makroekonomika „pouze“ tři dny stará, ale i to je v mezích konkurence v ČR podprůměrné. Toto je alespoň trochu vyváženo tím, že společnost Lynx nabízí plno analýz na denní i týdenní bázi zdarma po bezplatné registraci.

Služby

Lynx využívá jeden z nejlepších obchodních systému TWS od Interactive Brokers, který poskytuje stabilní prostředí. Velice sympatický je cíl společnosti, a to minimalizovat veškeré poplatky spojené s obchodováním. Jednou z velkých nevýhod je relativně vysoký minimální vklad ve výši 2000$, který je skoro desetinásobný ve srovnání s některými konkurenty na trhu. Společnost pořádá mnoho webinářů, které jsou zaměřeny na rozvoj obchodníků, a to jak profíků, tak úplných začátečníků. Sympatická je také nabídka demo verze, která je ale omezena tím, že je před použitím nutná aktivace účtu (2000$). Na internetových diskusích naleznete minimum negativních recenzí na brokera Lynx, pro kterého je toto skvělá vizitka. Nedostatek lze spatřit v nemožnosti obchodování na Pražské burze.

 

Obecné informace

Lynx vznikla v roce 2006 v Nizozemsku a je považována za jedničku na našem trhu. Společnost má nejširší nabídku trhů v ČR, ale nenabízí obchodování na Pražské burze, což může být některými obchodníky považováno za nevýhodu. Kontaktování společnosti je velice jednoduché vzhledem ke zmíněnému počtu reklam na samotném webu. Registraci lze zahájit hned prvním kliknutím po načtení domovské stránky. Obecně nás zklamala zpravodajská sekce, protože jsme čekali od jedničky na trhu podstatně více, ale špičková nabídka služeb tento nedostatek hravě vyrovná.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 1-

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.