US trhy dne 20.7.17 – rekordy dále padají

Středeční obchodní den přinesl opět ilustrativní ukázku současného naladění trhů, která míři optimisticky a pokud k tomu přidáme lepší než očekávané hospodářské výsledky společnosti Morgan Stanley (MS), je jasné, že indexy znovu přidaly další rekordní stavy. Tentokrát synchronně se to povedlo všem třem.

Lepší než předpoklad bilance Morgan Stanley pomohly potvrdit optimismus o stávajícím stavu ekonomiky a probíhající výsledková sezóna, to jsou zásadní faktory podporující současné hodnoty.

Rekordní stavy hlavních indexů vypadají tedy následovně: blue chips index Dow Jones Industrial Average je na úrovni 21640 bodů (+0,3%) a index byl tažen akciemi DuPont, Boeing a naopak klesal IBM o -4,2% po HV.
Technologický index Nasdaq Composite rostl o 0,6% na nové maximum 6385 bodů, což znamená devátou seanci zisků a 40. rekordní zápis hodnoty indexu od počátku roku.
Širší index SP 500 také posunul svoji hodnotu a připsal si rekord na úrovni 2473 bodů (+0,5%), když všech 11 hlavních sektorů skončilo výše. Zejména byly aktivní sektory energií a materiálů.
Rovněž index titulů s menší kapitalizací zakončil v rekordu, jedná se o index Russell 1000 s nárůstem o 0,6% na 1371 bodů.

Finance byly nejvíce obchodovatelnou skupinou, když Morgan Stanley skončil s nárůstem o 3,3% a to poté co reportoval zisk a přijmy za 2.Q. t.r.

Při čtvrtečním obchodování budou vyhlašovány rovněž makrodata, která budou v tomto složení: úvodní požadavky v nezaměstnanosti Jobless Claims s očekáváním 246 tis., dále report Philadelphia FED Business Outlook s předpokladem 22 bodů, následuje Bloomberg Consumer Comfort Index, Leading Indicators (předstihové ukazatele), zásoby plynu.

Dnes budou hlásit HV za 2.Q. mj. i tyto firmy: Abbot Labs, BB and T, Bank of NY Mellon, Blackstone, DISH Network, E Trade, Intuitive Surgical, KeyCorp., Microsoft, Nucor, Philips Morris International, Publicis, Skechers, Skyworks Solutions, Travelers, Visa, eBay.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX nachází na ceně 47,03 USD za barel a ropa typu Brent stojí 49,71 USD za barel. Zlato se pohybuje kolem kurzu 1237,50 USD za trojskou unci.

Na forexu si drží pozice společná evropská měna a měnová pár EUR/USD je na úrovni 1,1502 a vztah USD/JPY je na čísle 112,28.

Indikace US futures zatím lehce v plusu a DJIA je +18 bodů a SP 500 +1,50 bodů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *