USA uvalí cla na čínské hliníkové plechy na období pěti let

Washington 7. prosince (ČTK) – Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) dnes definitivně rozhodla, že dovoz výrobků z hliníkových plechů z Číny poškodil americké producenty. Znamená to, že antidumpingová a antisubvenční cla v rozmezí od 96,3 do 176,2 procenta, jejichž uvalení už dříve oznámilo ministerstvo obchodu, budou definitivně zavedena na období pěti let.
Poprvé od roku 1985 budou uvalena cla v rámci vyšetřování, které zahájila sama vláda. Obvykle je vyšetřování zahájeno po stížnosti některé z amerických společností.
V roce 2017 činila hodnota dovozu hliníkových plechů z Číny zhruba 900 milionů dolarů (téměř 20,46 miliardy Kč).
Americké hliníkárenské společnosti Aleris Corp, Arconic Inc, Constellium, Jupiter Aluminium, JW Aluminium Company a Novelis Corp. si loni v prosinci stěžovaly na nárůst dovozu z Číny za neoprávněně nízké ceny. Uvedly, že objem dovozu výrobků z hliníkových plechů se za posledních deset let zvýšil o téměř 750 procent, jen v období 2014 až 2017 stoupl o více než 91 procent. To mělo za následek „významné zvýšení podílu čínského dovozu na trhu USA na úkor amerického průmyslu“.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *