Amazon ve Francii letos vytvoří 1800 pracovních míst

Paříž 2. července (ČTK) – Americký internetový prodejce Amazon ve Francii letos vytvoří 1800 stálých pracovních míst. V zemi, která po Británii a Německu představuje jeho třetí největší trh v Evropě a v níž od roku 2010 investoval přes dvě miliardy eur (51 miliard Kč), tak bude mít ke konci letošního roku zhruba 9300 zaměstnanců. Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Oznámení Amazonu se kryje s prohlášením nábytkářského řetězce Conforama, který ve Francii naopak hodlá 1900 pracovních míst zrušit. Kroky obou firem odrážejí změny, kterými teď maloobchod prochází, uvedla podle agentury Reuters státní tajemnice na ministerstvu hospodářství a financí Agnés Pannierová-Runacherová.

„Tradiční maloobchod čelí velmi hluboké transformaci,“ řekla Pannierová-Runacherová rozhlasové stanici Sud Radio.

Amazon ve Francii působí ve 20 lokalitách, z toho šest tvoří logistická centra. Na trhu internetového prodeje ve Francii je Amazon podle údajů společnosti Kantar lídrem s podílem 17,3 procenta. V Paříži nabízí od roku 2016 expresní donáškovou službu Amazon Prime a netají se přáním expandovat do obchodu s potravinami.

V dubnu proto rozšířil spolupráci s francouzským potravinářským řetězcem Casino. V jeho pobočkách zřídil samoobslužné vyzvedávací boxy a na svém webu nabízí více zboží této francouzské společnosti.

V České republice Amazon zaměstnává kolem 4500 lidí. Kromě distribučního centra v Dobrovízi fungují v Praze korporátní kanceláře.

ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *