Eura

Euro výrazně posiluje před schůzí ECB

Měnový pár EUR/USD v pondělí 21. října překračuje nejvyšší hodnoty ze září. EUR/USD se v dopoledních hodinách pohybuje nad hranicí 1,117. Tento týden se má sejít bankovní rada Evropské centrální banky. S nejvyšší pravděpodobností se bude jednat o poslední schůzi jejího prezidenta Maria Draghiho, kterému končí funkční období.

Poslední schůze v čele s Draghim dle analytiků nebude znamenat výraznou změnu ve vývoji kurzu eura. To podle všeho bude pokračovat ve zpevňování nad hranici 1,125 $. Tedy nejvyšší srpnovou hodnotu měnového páru EUR/USD.

Ve svém posledním projevu Draghi zdůrazňoval, že vlády v EU mají být připraveny reagovat na tlaky možné recese. Zvláště pak vlády, které mají ve své fiskální politice prostor pro expanzi. Dále ujišťoval, že ECB je stále připravená změnit parametry monetární politiky v eurozóně, bude-li to nutné.

Vzhledem k vývoji inflace v eurozóně lze předpokládat, že monetární politika ECB se nebude v blízké době utahovat. Spíše naopak bude pokračovat dále do nezmapovaných vod monetární politiky dokud se nepodaří plnit jediný cíl centrální banky, kterým je cenová stabilita.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *