ethereum

Nejstarší britská kryptoburza se zbaví Etherea

Nejdéle fungující britská kryptoměnová burza Coinfloor vyřadí ze svého obchodování ethereum a bude se soustředit jen na bitcoin. Důvodem je mimo jiné příliš vysoká technická náročnost podpory etherea.

Coinfloor vyřadí také bitcoin cash, měnu, která vznikla před dvěma lety v důsledku štěpení bitcoinu. Od 3. ledna 2020 tak bude nejstarší britská kryptoměnová burza podporovat obchodování pouze z bitcoinem. Stane se tak přesně v den jedenáctého výročí jeho vzniku. Coinfloor se tak rozhodla kvůli technicky příliš náročné podpoře etherea, což znamená, že pro menší hráče může být obchodování s touto kryptoměnou příliš nákladné. Zejména v případě, že ethereum zaujímá jen malou část objemu jejich obchodování.

Kryptoměnová burza Coinfloor byla založena v roce 2013. Jde sice o nejstarší burzu svého druhu ve Velké Británii, patří ale zároveň k těm menším. Její průměrný denní objem obchodů dosahuje 450 tisíc dolarů. Jiná britská kryptoměnová burza – Coinbase Pro – zobchoduje digitální měny v až třikrát větším objemu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *