Blockchain jako top pracovní dovednost podle profesní sítě LinkedIn

Programování cloudů, umělá inteligence a analytické myšlení. To byly nejpreferovanější pracovní dovednosti v loňském roce podle LinkedIn. Letos bude seznamu vévodit znalost blockchainu.

Profesní síť LinkedIn analyzovala profily svých uživatelů, aby zjistila, které profese a dovednosti jsou mezi zaměstnavateli nejvíce preferovány. Mezi takzvanými hard skills byl na pracovním trhu největší hlad po lidech, kteří umí pracovat s blockchainem. „Blockchain se ukázal jako něco, co firmy chtějí stále více. Nemusíte být odborníkem na finanční trh, ale pokud umíte s blockchainem, máte na trhu obrovskou výhodu,“ uvedl LinkedIn ve své pravidelné zprávě.

Nejvíce tyto dovednosti poptávají IBM, Oracle, JPMorgan Chase, Microsoft, Amazon a American Express. Naprostá většina firem, které shánějí někoho na blockchain, sídlí ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Německu a Austrálii.

Blockchain přitom seznamu nej profesí nevévodí poprvé. Stalo se tak už v roce 2018, jenže tehdy šlo zejména o poptávku po lidech, kteří dokáží blockchain tvořit. Blockchain navíc není jediným zástupcem kryptoměnového světa u nejžádanějších profesí. Podíl s tímto světem spojených profesí, které jsou na LinkedInu vyhledávány, stoupl mezi lety 2018 a 2019 o více než čtvrtinu.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *