kryptoměna

Spojené státy obvinily dva Číňany z praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn

Čínští občané měli nejrůznějšími způsoby ulít z kryptoměnových burz aktiva v hodnotě kolem sta milionů dolarů.

Podle amerického ministerstva spravedlnosti se jedná o dva čínské státem placené hackery, kteří navíc kryptoměny nekradli pro sebe, ale pro severokorejský režim. Mělo se tak dít mezi prosincem 2017 a dubnem 2019. Využívali k tomu různé prostředky jako například dárkové karty Apple iTunes. Ve Spojených státech hackeři fungovali bez povinné registrace.

Ministerstvo spravedlnosti je tak obvinilo nejen z praní špinavých peněz, ale i z nelegálního obchodování s finančními aktivy. „Obviněným se podařilo přes kryptoměnové trhy zpronevěřit aktiva v hodnotě převyšující sto milionů dolarů, které získala Severní Korea,“ uvedl v prohlášení Brian A. Benzckowski, asistent generálního prokurátora amerického ministerstva spravedlnosti.

Případ tak jen podle úřadu potvrzuje, že Severní Korea systematicky pracuje na narušování světového ekosystému virtuálních měn. Činí tak prý z důvodu obejití sankcí, které na ni v minulosti uvalily Spojené státy a Organizace spojených národů. „Budeme pokračovat ve důkladném vyšetřování a spolupráci s dalšími partnery, abychom ochránili americký finanční systém,“ dodalo ministerstvo spravedlnosti.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *