Země G7 jsou připraveny ekonomiku podpořit, pokud to bude nutné

Země G7 jsou kvůli dopadům koronaviru připraveny podpořit globální ekonomiku. Jejich zástupci se na tom shodli na dnešním jednání, které se konalo prostřednictvím telekonference. Žádné konkrétní kroky ale zatím v plánu nemají. Finančním trhům se komuniké z jednání očividně nelíbí, čekaly od něj mnohem víc. Futures na americké akcie tak zamířily výrazně dolů a své ranní zisky začaly snižovat rovněž akcie v Evropě.

„Vzhledem k potenciálním dopadům onemocnění COVID-19 na růst globální ekonomiky, potvrzujeme naše odhodlání využít všech příslušných nástrojů, abychom zajistili silný a udržitelný růst a zabránili riziku hospodářského poklesu,“ píše se ve sdělení, které skupina G7 vydala po schůzce a z něhož cituje server CNBC.

Schůzku vedli americký ministr financí Steven Mnuchin a šéf americké centrální banky Jerome Powell, zúčastnili se jí ale i ministři financí a šéfové centrálních bank z každé členské země.

Skupinu G7 tvoří Spojené státy, Kanada, Japonsko, Německo, Británie, Itálie a Francie. Součástí je také Evropská unie jako celek.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *