Společnost 3M by mohla získat od Trumpa miliardu dolarů

Poté, co akcie amerického konglomerátu 3M (NYSE: MMM) spadly v důsledku výprodejů z maxima 180 dolarů za akcii na úrovně kolem 130, nabízejí značnou investiční příležitost.

Prezident Donald Trump by mohl poslat miliardovou injekci na trh z obličejovými maskami

Na jedné straně vyvolává pandemie koronaviru paniku a výprodeje na trzích, na straně druhé však vytváří obrovskou příležitost pro společnosti vyrábějící obličejové masky. Zejména poté, co americké zdravotnické služby uvedly, že USA mají na skladě pouze 10% obličejových masek potřebných pro plnohodnotnou péči během virové pandemie. Odhadují, že by USA potřebovaly nejméně 3,5 miliardy masek N95 pro lékařské účely.

A Trumpova administrativa plánuje získat miliony masek právě od 3M, aby pomohla v boji proti virové hrozbě. Viceprezident Mike Pence na tiskové konferenci uvedl:

„Chceme zajistit a chránit zdraví našich poskytovatelů zdravotní péče. Jak řekl prezident, dnes máme k dispozici více než 40 milionů masek. Uzavřeli jsme smlouvu s 3M, která vyrobí třicet pět milionů masek za měsíc a budeme také spolupracovat s dalšími výrobci.

Pro 3M však nejde jen o obličejové masky. Společnost navyšuje také celosvětovou výrobu respirátorů a dalších bezpečnostních produktů. „V Číně i na celém světě spolupracuje společnost 3M se zákazníky, distributory, vládními a zdravotnickými činiteli, aby pomohla získat zásoby tam, kde jsou nejvíce potřeba. 3M také pečlivě sleduje a reaguje na jakýkoli potenciální dopad,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

Je pravda, že 3M není jedinou společností, která z pandemie profituje. Alpha Pro Tech (NYSE: APT) také těží z poptávky po obličejových maskách. Nicméně v indexu S&P je jen málo společností, které prodávají podobný produkt v antivirové ochraně a tuto skutečnost trh zatím ignoruje. Analytický dům Melius Research ovšem povýšil rating akcií z „držet na „koupit“.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *