Prodej aut v EU v březnu klesl o 55 procent, nejvíce v Itáli

Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii v březnu meziročně klesl o 55,1 procenta na 567.308. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Na většinu trhů dopadla karanténní opatření, valná část prodejců aut měla kvůli šíření koronaviru od poloviny března zavřeno. Prodej aut v České republice se snížil o 36,3 procenta, prodej vozů Škoda o 38,8 procenta.

Nejvíce se prodej osobních aut v březnu snížil v Itálii, meziročně o 85,4 procenta.

Registrace nových osobních aut v březnu klesly ve všech 27 zemích Evropské unie – vedle Itálie nejvíce ve Francii (o 72,2 procenta) a ve Španělsku (69,3 procenta). V Německu byla situace příznivější, prodej nových aut se tam ale i tak snížil o 37,7 procenta.

V prvním čtvrtletí klesla v EU poptávka po nových autech o 25,6 procenta. Propad vykázaly všechny velké unijní trhy, a to Itálie (o 35,1 procenta), Francie (o 34,1 procenta), Španělsko (o 31 procent) i Německo (o 20,3 procenta).

Jedničkou na evropském trhu zůstává německá automobilová skupina Volkswagen s podílem na trhu 29 procent. Odbyt aut z této skupiny, do které patří také automobilka Škoda Auto, klesl meziročně o 46,2 procenta. Odbyt skupiny PSA Group, která vyrábí například vozy Peugeot a Citroën, se snížil o 68,1 procenta, odbyt aut ze skupiny Renault pak o 64,7 procenta.

 

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *