Automobilka Škoda Auto dnes zahájila montáž vozů

Automobilka Škoda Auto dnes zahájila montáž vozů, z výrobních linek tak začnou po odstávce kvůli koronaviru opět sjíždět auta. Všechny naplánované aktivity po pondělním ranním obnovení výroby pokračují podle plánu, řekla dnes ČTK mluvčí automobilky Kamila Biddle.

Odstávka výroby trvala téměř šest týdnů, zaměstnanci se vrátili v pondělí v 6:00. Obnovení výroby doprovází více než 80 hygienických opatření. Zpočátku bude firma fungovat na dvě směny místo standardních tří, vypustí se noční směna.

Město pro zaměstnance Škody zavedlo svozové autobusy, jelikož městská doprava je kvůli pandemii zastavena. Podle magistrátu je ale o svozy minimální zájem, během pondělí a úterního rána využilo autobusy jen 38 lidí.

Město zaměstnance již dříve vyzvalo, aby využívali k dopravě do práce auta nebo kola, případně přišli pěšky. Systém svozů se bude v dalších dnech vyhodnocovat a přizpůsobovat skutečnému zájmu.

Obnovení výroby na plnou kapacitu se bude odvíjet od současné situace kolem koronaviru, poptávek zákazníků i možností dodavatelů. „Pojedeme pomaleji, než jsme zvyklí. Nepojedeme na tři směny, nepojedeme na plný výkon, budeme věnovat čas na dezinfekci a očištění pracovních pomůcek, je třeba zohlednit ve výkonu situaci, kterou máme,“ řekl ČTK člen představenstva Bohdan Wojnar.

Škoda Auto zastavila kvůli koronaviru výrobu 18. března večer. Odstávku několikrát prodloužila. Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *