Bohemia Sekt prodal v ČR téměř 18 mil. lahví sektů,má 70 pct trhu

Bohemia Sekt, největší výrobce sektů v ČR, prodal vloni na českém trhu téměř 18 milionů lahví šumivých vín a nápojů, zhruba shodně s rokem 2018. Skupina si tak v této kategorii udržela přibližně 70procentní podíl na trhu, což platí už několik let. ČTK to řekl ředitel Ondřej Beránek.

Tržní podíl si chce udržet také letos, byť celkový prodaný objem sektů i tichých vín bude vinou koronavirové krize a uzavřených restaurací, barů a hotelů, určitě nižší. Podíl gastronomie na celkovém prodeji je přibližně třetinový, ale největší množství sektů prodá společnost tradičně koncem roku, a to zejména v maloobchodě.

Předloňských 18 milionů lahví sektů a šumivých nápojů byl dosavadní rekord skupiny, meziročně to byl výsledek o 12 procent lepší. Rok 2018 předčil v sektech i rok 1999, který byl do té doby nejlepším, když se obchody i spotřebitelé připravovali na příchod milénia.

Loňský výsledek považuje firma za velký úspěch i proto, že předpokládala o několik procent nižší prodeje vlivem velkého předzásobení obchodních řetězců z roku 2018. Nákupy řetězců se navíc opět více posunuly až do úplného závěru roku. Rozhodující byl tradičně prosinec, kdy společnost prodá zhruba 30 procent sektů.

První lahve sektu otevřela společnost Bohemia Sekt před 75 lety, 6. května 1945. V závodě tehdy pracovalo deset lidí. Podle internetových stránek firmy otevřeli první lahve američtí vojáci v den osvobození Starého Plzence.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *