Wall street

Dow Jones ve čtvrtek zpevnil nejvíce v posledních dvou měsících

Nejstarší index burzy v New Yorku předvedl největší intradenní vzestup za poslední dva měsíce. Rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší čtvrteční úrovní představoval 3,5 procenta.

Počátkem čtvrtečního obchodování se Dow Jonesův index vydal do červeného teritoria. Během dopoledne ztratil zhruba jedno procenta, aby se po 10. hodině vydal na spanilou jízdu směrem vzhůru. Závěrečná hodnota indexu DJIA se dostala nad hranici 26 tisíc bodů, a oproti intradennímu dnu Dow Jones zakončil o 3,5 procenta silnější. O více než procento posílil také index S&P 500, necelé procento přidal také index Nasdaq.

Trhy v USA zpevňovaly navzdory špatným zprávám z amerického trhu práce. Za týden končící 9. květnem se o dávky v nezaměstnanost přihlásily další tři miliony lidí a jejich celkový počet od začátku koronavirové krize už přesáhl 36 milionů. Míra americké nezaměstnanosti se vyšplhala na patnáct procent, což je nejvýše od Velké deprese z 30. let minulého století.

Rally na finančních trzích v USA byla vedena finančním sektorem. Banky dorovnávaly ztráty z minulých dní, kdy se naopak staly terčem výprodejové nálady. Investoři se totiž obávají zavedení záporných úrokových sazeb, což by bankovní sektor do jisté míry poškodilo.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *