IT data

Saúdská Arábie chce přivést na burzu další firmu. Technologickou společnost Elm

Saúdskoarabský Veřejný investiční fond (PIF – Public Investment Fund) zvažuje, že proveden veřejný úpis akcií společnosti Elm, která je prodlouženou rukou saúdskoarabského ministerstva financí.

Pro agenturu Reuters to potvrdily tři dobře informované a na sobě nezávislé zdroje. Podle nich už zástupci PIF, který spravuje majetek v hodnotě 300 miliard dolarů, odeslal bankám poptávku na vypracování nabídky, za jakých podmínek by bylo možné akcie společnosti Elm začít veřejně obchodovat na burze.

Není ale jasné, jak velké části společnosti by se IPO (Initial Public Offering – veřejný úpis akcií) týkal. Jeden ze zdrojů, na něž se Reuters odkazuje, hovoří až o třiceti procentech společnosti. Vychází tak z informace, že IPO by mělo být „středně velký“. PIF ani Elm ale na položené otázky dosud nereagovaly.

Elm je stoprocentně vlastněný Veřejným investičním fondem a zajišťuje mimo jiné bezpečnost při dodávkách služeb v rámci elektronického byznysu. Zabývá se také informačními technologiemi, které od ní odebírá také stát. Přitom PIF je jakousi prodlouženou rukou saúdskoarabského ministerstva financí. Poslední uvedení nějaké saúdskoarabské společnosti na burzu proběhlo koncem loňského roku, kdy na ni vstoupil těžařský podnik Saudi Aramco.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *