Google, vyhledávání

Google – jednička ve vyhledávání

Google (NASDAQ)

  • Pivotal Research group zvýšila 29.4.2020 cílovou cenu akcií GOOG na 1 575 USD. (finviz.com)
  • V období od 12.5.2020 do 10.6.2020 se cena akcií GOOG zvýšila o 76,22 USD na konečnou cenu 1473,63 USD za akcii. (yahoofinace.com)
  • Pivotal Research group hlásí dne 29.4.2020 doporučení BUY. (finviz.com)
  • Google na konci roku 2019 oznámil dosažení „kvantové nadřazenosti“ pomocí procesoru Sycamore, který vyřešil výpočet, který běžně trvá nejrychlejšímu superpočítači na světě 10 000 let, za pouhých 200 sekund. (yahoofinance.com)
  • Největěí procento lidí na světě využívá k vyhledávání právě Google, další službou spadající pod GOOG je například YOUTUBE.com.

Společnost Google, do roku 2015 známá jako Alphabet Inc., je s největší pravděpodobností největší a možná i nejmocnější hight-tech společností na světě. Google založili pod původním názvem BackRub v roce 1998 postgraduální studenti Stanfordské univerzity Larry Page a Sergey Brin. Společnost nyní využila své nejcennější aktivum, kterým jsou miliony denně aktivních uživatelů vyhledávače Google, a rozložila jej na řadu trhů, například na smartphony s Android systémem. Android je plně otevřená zdrojová platforma mobilního softwaru, je bezpatná a může ji použít jakýkoli vývojář k vytváření aplikací pro mobilní zařízení.

Zájem Googlu o velké investice do umělé inteligence je prakticky existenciální. Umělá inteligence a hluboké učení k automatizaci má své místo v mnoha službách jeho portfolia, jako jsou například relevantní výsledky vyhledávání, rozpoznávání řeči, technologie autoservisu, ceny reklam, software osobního asistenta a tak dále.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *