Bitcoin do deseti let za 400 tisíc dolarů, předpovídá zpráva

Bitcoin do deseti let za 400 tisíc dolarů, předpovídá zpráva

Autoři červnové zprávy Crypto Research Report předpovídají, že cena Bitcoinu do roku 2030 vystoupá na 397 tisíc dolarů. To je 44krát více, než za kolik se Bitcoin obchoduje dnes. Nejstarší kryptoměna má prý to nejlepší teprve před sebou.

Podle autorů studie totiž Bitcoin zasáhl jen necelého půl procenta celkového potenciálního trhu, což vyplývá z jeho tržní ceny 7200 dolarů na konci loňského roku. Pokud by se mu podařilo zasáhnout deset procent svého potenciálu, znamenalo by to cenu blížící se 400 tisícům dolarů, tvrdí autoři zprávy lichtenštejnské společnosti zaměřující se na kryptoměny Crypto Research Report.

Ruku v ruce s Bitcoinem by měly začít posilovat také další kryptoměny jako Ethereum, Litecoin, Stellar nebo Bitcoin Cash. Například cena měny Ethereum by ze současných asi dvou set dolarů měla vystoupat na přibližně 3600, Bitcoin Cash by pak z 235 dolarů mohl posílit až na více než 13 tisíc. Autoři zprávy své předpovědi opírají o několik klíčových proměnných, pomocí kterých lze mapovat aktivitu související s Bitcoinem.

Vedle plateb za zboží a služby sem patří také například výše úspor v Bitcoinech, online hraní nebo poskytování půjček denominovaných v této kryptoměně. Kritici ovšem upozorňují, že takové předpovědi jsou velmi problematické, jelikož s kryptoměnovými trhy je spojena velká míra nejistoty.