Německo

Riziko příchodu další ekonomické recese v Německu roste

Podle německého IMK (Institut für Makroökonomie und Konjunkturforschung) se riziko příchodu hospodářské recese mezi listopadem a lednem příštího roku zvýšilo. Stále je ale poměrně malé, přestože se největší ekonomika Evropy potýká s poměrně silnou druhou vlnou epidemie.

Riziko, že se německé hospodářství během následujících dvou měsíců ocitne v recesi, v současné době činí 17,7 procenta. Pro agenturu Reuters to uvedl institut pro makroekonomii a konjunkturální výzkum (IMK). Ještě v říjnu se pravděpodobnost zopakování hospodářské recese pohybovala na úrovni 12,6 procenta. Riziko se tak zvýšilo téměř o polovinu, přesto zůstává nízké.

Německo s nástupem druhé vlny koronavirové epidemie přijalo poměrně přísná protiepidemická opatření jako například zavření barů, hospod a restaurací nebo posiloven. Obchody a školy zůstaly otevřené. Celkově jsou ale omezení v Německu o něco mírnější než na jaře, což lze přičíst tomu, že například nošení roušek bylo ve vnitřních prostorách vyžadováno i během léta.

Největší ekonomika světa se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně propadla bezmála o deset procent. Hned v tom následujícím ale zaznamenala více než osmiprocentní růst. Údaje za zbývající čtvrtletí i celý letošní rok budou známy pravděpodobně v průběhu ledna 2021.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *