Čeká American Airlines jasnější nebe?

American Airlines Group, Inc. (NASDAQ: AAL)

  • Akcie AAL mají stanovenou cílovou cenu na  13 USD (tipranks.com)
  • Michael Linenberg (analytik Deutsche Bank) udává k akcií AAL doporučení BUY (finviz.com)
  • Helana Becker (analytička Cowen) přidává hodnocení BUY k akciím AAL (tipranks.com)
  • Cowen dodává hodnocení Outperform k akciím AAL (finviz.com)

Pandemie, která vznikla kvůli globálnímu šíření viru Covid-19, ovlivnila mnoho leteckých společností. Jelikož cestuje viditelně méně lidí než v době před pandemií, letecké společnosti došly k závěru, který vedl ke snížení zaměstnanců, aby udržely nízké náklady během neaktivního období. Dne 22. října společnost American Airlines zveřejnila své nejnovější výsledky za období končící 30. zářím. Potvrdila tak, že k 1. říjnu měla 19 000 zaměstnanců a že více než 20 000 je dlouhodobě rozhodnuto odejít nebo se rozhodli odejít do předčasného důchodu. Letecká společnost hledá způsoby, jak ušetřit své finanční zdroje. V roce 2020 tak snížila provozní rozpočet a kapitálový rozpočet o 17 miliard dolarů.

Příjmy ve výši 13,3 miliard USD klesly od roku 2019 o 61 % a společnost utrpěla ztrátu 6,7 miliardy USD. To je v ostrém kontrastu se ziskem 1,3 miliardy USD, který vykázala během prvních devíti měsíců loňského roku. Jedním ze zvláště důležitých aspektů, které mají investoři sledovat, je peněžní tok. AAL průměrně denně spaluje hotovost od třetího čtvrtletí rychlostí 44 milionů USD, což je pokles z 58 milionů USD k 30. červnu.

Letecká společnost odhaduje, že do konce čtvrtého čtvrtletí bude její dostupná likvidita přesahovat 13 miliard dolarů. Při denní rychlosti spalování hotovosti ve výši 44 milionů dolarů by to stačilo na to, aby vydržela téměř 300 dní bez jakékoli další hotovosti. Zjednodušeně řečeno, společnost je v dobré finanční situaci a investoři by se v tomto okamžiku neměli bát, že nebude schopna pandemii přežít.

Akcie společnosti American Airlines letos klesly téměř o 50 %. Pokud se situace vrátí aspoň částečně do “normálu”, mohlo by to pro tuto leteckou společnost znamenat velký comeback, který ocení nejen společnost a investoři, ale i zaměstnanci.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *