letadlo, aerolinky, letiště, let, vzduch, letecký průmysl

Blackstone a Gates mají zájem o aerolinky Signature Aviation

Investiční společnost Blackstone Group se spojila s firmou podnikatele Billa Gatese a zvažují společnou nabídku na poskytovatele soukromých letů Signature Aviation, který vlastní největší flotilu soukromých letadel na světě. Nabídka by mohla ohodnotit firmu na 4,3 miliardy USD (92 miliard Kč), uvedla dnes agentura Bloomberg. Gates je největším akcionářem Signature Aviation s podílem 19 procent.

Blackstone a Gatesova firma Cascade Investment jsou v pokročilé fázi jednání a nabízejí za jednu akcii Signature 5,17 USD, uvedly firmy v prohlášení. Ve čtvrtek oznámila investiční společnost Carlyle Group, že také zvažuje nabídku na Signature a už v prosinci zájem o převzetí aerolinek nevyloučila ani firma Global Infrastructure Partners.

Pokud by nabídka Blackstonu a Gatese byla úspěšná, zvýšil by se Gatesův podíl v Signature Aviation na 30 procent. Společnost Blackstone by vlastnil zbývajících 70 procent.

Podle britských pravidel pro převzetí podniků musejí nyní firmy Blackstone a Cascade do 14. ledna buď podat závaznou nabídku, nebo jednání o převzetí ukončit, uvedla agentura Reuters.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *