Toyota auto

Geely a Tencent spolu budou vyvíjet chytré palubní desky

Čínská automobilka Geely uzavřela dohodu s technologickou firmou Tencent, budou společně vyvíjet chytré palubní desky a testovat samořízená auta. Uvedla to dnes agentura Reuters. Partnerství s čínským gigantem Tencent, který investuje do výrobců elektromobilů, jako je americká Tesla nebo její čínský konkurent Nio, je už třetím takový svazkem, jež Geely v poslední době s technologickými společnostmi uzavřela.

Automobilka se sídlem ve městě Chang-čou na východním pobřeží už tento měsíc informovala, že bude společně s čínskou internetovou firmou Baidu vyrábět elektrická auta. Podnik bude nezávislou divizí společnosti Baidu a Geely bude jeho strategickým investorem.

Minulý týden automobilka Geely oznámila, že s tchajwanským dodavatelem elektroniky Foxconn vytvoří společný podnik, který bude ostatním automobilkám nabízet smluvní výrobu aut. Společný podnik bude automobilkám poskytovat i poradenství v oblasti technologií pro elektromobily.

Geely vlastní i švédskou automobilku Volvo Cars a téměř desetiprocentní podíl v německém automobilovém koncernu Daimler.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *