americký trh práce

Kanada přesvědčuje USA o pokračování výstavby ropovodu Keystone XL

Předseda kanadské vlády Justin Trudeau se svými lidmi tlačí na nastupující americkou administrativu, aby přehodnotila zrušení výstavby ropovodu Keystone XL. Joe Biden má údajně v plánu dát ropovodu červenou v souladu se svým přesvědčením o fosilních energetických zdrojích.

Ropovod Keystone XL je ve vlastnictví kanadské společnosti TC Eneregy Corporation. Podle kanadské strany by případný konec projektu znamenal ohrožení pracovních míst v Kanadě a zhoršení kanadsko-amerických vztahů.

„Rozumíme příslibu, který dal Joe Biden ve své prezidentské kampani, zrušit tento projekt,“ uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. Biden je totiž známým odpůrcem fosilních energetických zdrojů, které naopak odstupující prezident Donald Trump podporoval.

Trudeau ale podle agentury Reuters uvedl, že s novým americkým prezidentem hodlá v nejbližších dnech na téma ropovodu Keystone XL hovořit. „Pevně věřím, že naše argumenty budou vyslyšeny a vzaty v potaz při rozhodování o osudu projektu,“ dodal Trudeau. Guvernér kanadské provincie Alberta Jason Kenney pohrozil právními kroky, pokud americká strana projekt zastaví. Trudeau odmítl komentovat, zda by toto úsilí podpořil.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *