kryptomeny

Bitcoin i Ethereum se drží na rekordních úrovních

Kryptoměnový trh se v posledních týdnech vyvíjí tak, že je spíše vzácností, když některý den nepadne nový cenový rekord. Týká se to už nejen Bitcoinu, ale i druhé nejvýznamnější virtuální měny z hlediska tržní kapitalizace – Ethereum.

Ve středu večer středoevropského času dosáhla cena Bitcoinu nové rekordní úrovně. Poprvé v historii překročila 52 tisíc dolarů. Stalo se tak jen několik hodin poté, co prolomila padesátitisícovou hranici. Tržní kapitalizace bitcoinového trhu se blíží jedné miliardě dolarů a za posledních 24 hodin se na něm zobchodovaly Bitcoiny v objemu převyšujícím 66 miliard dolarů.

Nevídaná jízda Bitcoinu směrem vzhůru s sebou táhne další kryptoměny, u kterých investoři vidí momentálně větší potenciál pro zhodnocení než u Bitcoinu. Cenové rekordy tak v uplynulých týdnech několikrát vylepšily také Ethereum, Stellar nebo Chainlink. Ethereum se už týden drží blízko hranice 1800 dolarů, přičemž ještě před necelými dvěma měsíci byla jeho hodnota asi ne poloviční. Stellar se od Vánoc zhodnotil více než trojnásobně, podobně jako Chainlink.

Dá se předpokládat, že narůstající optimismus na světových finančních trzích v kombinaci s přetrvávající uvolněnou měnovou politikou významných centrálních bank nastolený trend v nejbližších týdnech pomůže zachovat.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *