Čína

Evropská unie zavedla dovozní cla na čínský hliník

Dovoz čínského hliníku do Evropské unie bude podléhat clu. Úředníci Evropské komise totiž zjistili, že cena, ze kterou se kov do Unie dovážel, neodpovídala pravidlům hospodářské soutěže a byla stanovena neférově nízko.

Na čínský hliník dovážený do Evropské unie bude uvaleno clo v rozmezí 21,2 až 31,2 procenta. Tarif se bude týkat hliníku importovaného z Číny ve formě plátů, profilů nebo trubek. Konečná výše cla je nižší než dočasné clo, které bylo na čínský hliník uvaleno v průběhu vyšetřování podezření na stanovení nekale nízké ceny.

Rozhodnutí Evropské komise o clech je výsledkem více než rok trvajícího šetření v dané věci, které započalo v únoru 2020. Komise začala jednat na popud organizace European Aluminium sdružující evropské výrobce hliníku, kteří si stěžovali ne podezřele nízké ceny, za které se hliník do Evropské unie importuje. Jejími členy jsou společnosti Norsk Hydro, Rio Tinto a Alcoa.

Clo ve výši 21,2 procenta bude uvaleno na hliník dodávaný čínskými společnostmi Guangdong Haomei New Materials a Guangdong King Metal Light Alloy Technology. Společnost Press Metal International bude čelit 25procentnímu clu. ostatní spolupracující společnosti budou podrobeny tarifům v rozmezí 22,1 až 32,1 procenta. Čínská asociace výrobců kovů uvedla, že stížnosti evropských hliníkářů jsou bezpředmětné.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *