Akcie

Asijské akcie rostou. Trhy věří v obchodní dohodu mezi velmocem

Finanční trhy napříč Asií v polovině týdne chvíli hledaly směr. Pak ale zamířily vzhůru pod vlivem pozitivního vývoje v čínsko-americkém vyjednávání o obchodních vztazích.

Spojené státy a Čína se nacházejí ve finální fázi vyjednávání o velmi důležité dohodě. Takto americký prezident Donald Trump naladil investory na asijských trzích na pozitivní notu. K tomu se později přidalo čínské ministerstvo obchodu, které naznačilo, že konsensus nad klíčovými věcmi nastavení obchodních vztahů s USA je blízko.

Všechny důležité akciové burzy napříč Asií na dobré zprávy zareagovaly růstem. Tokijský index Nikkei zpevnil téměř o půl procenta, podobně posílily také akcie na burze v jihokorejském Soulu nebo v čínské Šanghaji. Mezi čínskými tituly vynikly především akcie internetového prodejce Alibaba, které zpevnily téměř o tři procenta. Mírně zpět se držely tituly obchodované v Hong Kongu, kde stále panuje nejistota kolem politického vývoje.

Optimismus se z asijských trhů přesunul také do Evropy a Spojených států. Frankfurtský DAX přidal necelého půl procenta, Wall Street dokonce rostla ještě o pár desetin procentního bodu rychleji – Dow Jones přidal 0,63 procenta.

 

Zdroj: CETA

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.