asie

Asijské akcie se vydaly oběma směry. Bombaj na rekordu, Tokio oslabilo

Indické akcie se během středečního obchodování vyšplhaly na historické maximum. Pomohla jim zejména automobilka Tata Motors, která oznámila své plány v segmentu elektromobilů.

Index bombajské burzy NSF Nifty 50 zpevnil během středy o necelé procento a uzavřel nad hranicí 18 160 bodů. Bombajská burza tak rostla nepřetržitě pátý obchodní den v řadě. Nejvíce jí pomohly akcie automobilky Tata Motors, které přidaly téměř 25 procent, a dostaly se tak na nejvyšší úroveň od února 2017. Tata Motors totiž oznámila své plány v segmentu elektromobility.

V podobném duchu se obchodovalo také v Šanghaji, která zpevnila o 1,2 (hlavní index), respektive 0,4 (souhrnný index) procenta. Šanghajské burze pomohla data o vývoji exportu v září, který nečekaně zrychlil svůj růst. Rostla také akciová burza v Soulu, kde index KOSPI vzrostl o necelé procenta, a to hlavně díky pozitivním číslům z trhu práce.

Opačným směrem se vydaly akcie v Tokiu. Index Nikkei oslabil o 0,32 procenta, důvodem byla data americké inflace, která se vrátila na třináctileté maximum. Nejvíce ztrácely akcie výrobců polovodičů nebo chemických firem.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *