Bitcoin, kryptoměny

Bitcoin je nejslabší za více než dva měsíce. V posledních dnech padá kvůli zasedání Fedu

Cena Bitcoinu se dostala pod 50 tisíc dolarů a stále míří dolů. Zvrátit by to ale mohl výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky. Trhy totiž očekávají, že Fed oznámí razantní změnu směru měnové politiky.

Pokud však guvernér Fedu Jerome Powell předstoupí s prohlášením, které bude znamenat mírnější zpřísnění měnové politiky, mohlo by to Bitcoinu pomoci. Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna totiž v posledních týdnech zažívá téměř konstantní sestup. Zatímco se ještě v první dekádě listopadu obchodoval za více než 67 tisíc dolarů, nyní je o 20 tisíc lacinější. Během pěti týdnů tak Bitcoin ztratil asi 30 procent své hodnoty.

Bitcoinový sestup je poslední dny umocněn nejistotou, která se váže k měnověpolitickému zasedání Fedu. Kryptoměnový trh tak kopíruje chování akciových trhů, kde rovněž vládne nervozita kvůli čekání na Powellův verdikt.

Finanční svět však fakticky počítá s tím, že konec laciných peněz je na dohled. Může za to inflace, která se ve Spojených státech dostala na nejvyšší úroveň od roku 1982. Federální rezervní systém tak již nejspíše nebude nečinně přihlížet a zakročí. Je jen otázkou, s jakou razancí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.