hongkong, asijské město, asie, město, akcie, akciové trhy

Burzy v Číně, Hongkongu i Japonsku v pondělí klesaly. Region zachraňovala Indie

Zklamání v podobě pomalejšího než očekávaného růstu průmyslové produkce a maloobchodních tržeb v Číně zařídilo pokles burz v Šanghaji i Hongkongu. Dolů se vydaly také akcie v Tokiu, kde neodolaly obavám z dopadů nepříznivého vývoje epidemie koronaviru.

Hlavní index šanghajské burzy CSI300 uzavřel pondělní obchodování slabší o 0,1 procenta. Dolů jej táhly zejména průmyslové a těžařské tituly, které odepsaly 1,11 a 2,83 procenta. Burza v Šen-čenu uzavřela dokonce o 0,63 procenta níže, když jej dolů tlačily technologické akcie.

Podobně špatná nálada panovala také v Hongkongu. Zde souhrnný index Hang Seng oslabil o 0,8 procenta, na čemž se podepsal zejména sektor informačních technologií a také subindex sledující vývoj čínských firem. V obou případech se projevila horší než očekávaná data o vývoji čínského průmyslu a maloobchodních tržeb.

Tokijský index Nikkei během pondělí ztratil do konce 1,62 procenta, což je nejhlubší jednodenní propad od konce července. Japonsko sužuje neutěšený vývoj epidemie koronaviru, která zůstává silná zejména kvůli pomalému průběhu očkování. Region tak zachránila Indie, kde na burze v Bombaji posílily o 0,26 procenta. Zasloužily se o to akcie firem, které těží a zpracovávají průmyslové kovy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.