Čína spouští obchodování s dalšími komoditními deriváty

Čína dala dlouho očekávanou zelenou obchodování s opcemi na nejrůznější komodity. Slibuje si od toho výrazné oživení komoditního trhu v zemi.

Čínská komise pro cenné papíry vydala povolení pro obchodování s komoditními deriváty hned na několika burzách. Na Ta-lienské komoditní burze tak bude možné nakupovat a prodávat opce na železnou rudu, v Šanghaji pak na zlato a na burze v Čeng-čou lze nově obchodovat s opcemi na metanol nebo řepku a produkty z ní.

Úřady si od tohoto kroku slibují výrazné oživení obchodů na komoditních burzách, a to zejména domácími investory. Dále dochází k vytvoření konkurence vůči singapurské komoditní burze, kde k těmto druhům obchodů již řadu let dochází. Vláda také chce umožnit domácím firmám přístup k dalším možnostem, jak skrze komoditní deriváty lépe řídit riziko.

V neposlední řadě jde také o zájem zvýšit mezinárodní prestiž čínských komoditních burz a tím pádem také o jejich zatraktivnění pro zahraniční investory. Doposud bylo v Číně možné obchodovat s opcemi na cukr (od roku 2017) a měď (od roku 2018).

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.