covid, globální hodnotové řetězce, pandemie

Další čínská firma se chystá vyrábět ruskou vakcínu Sputnik V

 Čínská farmaceutická společnost TopRidge Pharma vyrobí přes 100 milionů dávek ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. O uzavřené dohodě s čínskou firmou dnes informoval Ruský fond přímých investic (RDIF), který vývoj vakcíny financoval. Uvedla to agentura Interfax.

Uvedené množství vyrobeného preparátu bude podle výrobce stačit pro 50 milionů lidí. Vakcína Sputnik V se podává ve dvou dávkách. Tento týden už ruský fond informoval, že jiná čínská společnost, Shenzhen Yuanxing Gene-tech, vyrobí přes 60 milionů dávek Sputniku V.

Ruský fond uvedl, že také bude společně s firmou TopRidge Pharma usilovat o schválení vakcíny a její další propagaci v Číně. Pokud čínské úřady vakcínu schválí, společnost bude mít právo na její poskytování v pevninské Číně, Hongkongu, v Macau a na Tchaj-wanu.

K dnešnímu dni se pro nasazení Sputniku V rozhodlo 58 zemí, připomíná agentura TASS. Efektivita této vakcíny podle výrobce činí 91,6 procenta.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zatím použití této očkovací látky neschválila. I tak se s ní očkuje už v Maďarsku a koupilo ji také Slovensko. Mimo státy EU s ní v Evropě začalo očkovat například Srbsko. Dříve italsko-ruská obchodní komora oznámila, že ruskou vakcínu bude na italském území vyrábět firma Adienne Pharma&Biotech sídlící ve Švýcarsku.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.