Ásie, asijské město

Divoké úterý na asijských trzích. Akcie nejprve zpevnily, dolů je ale poslalo vyjádření šéfa Moderny

Asijské akciové trhy se na začátku úterního obchodování nejprve vyvezly na vlně optimismu, která dorazila z Evropy a Spojených států, a burzy začaly posilovat. Jenže Tokio a Hongkong nakonec uzavřely v záporném teritoriu.

Když se evropské a americké akcie v pondělí vzpamatovaly z pátečních výprodejů, asijské trhy ještě reagovaly na zprávy o objevení koronavirové varianty omikron. Na začátku úterního obchodování se proto vyvezly na vlně optimismu, která do Asie dorazila se zpožděním.

Jenže dobrá nálada tam nevydržela dlouho. Krátce o poledni tamního času začal tokijský index Nikkei oslabovat a oproti pondělku se propadl o více než 1,5 procenta. V podobném duchu se vyvíjelo obchodování také na burze v Hongkongu. Z významných asijských trhů s tak v mírně pozitivním teritoriu udržela jen Šanghaj, která ovšem rovněž krátce výrazně propadla. Nakonec uzavírala pár setin procenta nad pondělní úrovní.

Na vině je vyjádření výkonného ředitele společnosti Moderna Stéphana Bancela, který pro deník Financial Times uvedl, že účinnost stávajících vakcín bude proti variantě omikron nižší. Investoři se tak zalekli možných ekonomických důsledků.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.