Dolar mírně oslabil. Vůči euru ale zůstává blízko nejsilnějších úrovní za 20 let

Dolar mírně oslabil. Vůči euru ale zůstává blízko nejsilnějších úrovní za 20 let

Americký dolar a jednotná evropská měna euro se neustále drží poblíž takzvané parity. Tedy kursu, kdy se obě měny obchodují v poměru jedna ku jedné. Dolar však během středečního obchodování mírně ztratil, i tak se držel blízko 20letých maxim.

Dolar reaguje i na restrikce ECB

Dolar se ve středu obchodoval jen na nepatrně slabších úrovních vůči euru, než bylo možné pozorovat ještě v uplynulém týdnu. Oslabil také vůči koši šest hlavních světových měn, a to o 0,1 procenta. Také v tomto případě se dolar drží téměř na dvacetiletém maximu.

Na americkou měnu pravděpodobně částečně zapůsobily opakující se hlasy Evropské centrální banky, která v posledních týdnech dává stále více najevo ochotu razantně bojovat proti inflaci zvyšováním úrokových sazeb. A to nad rámec původně očekávané měnové restrikce.

Investoři zvažují, kde nechat své peníze

Investoři tak reagují mírným přesunem aktiv z amerického dolaru právě do eura. Nicméně může jít jen o krátkodobý výkyv způsobený momentální náladou na trzích. Z dlouhodobého hlediska však dolar představuje atraktivnější způsob, jak zhodnotit své investice. Už jen proto, že v USA pravděpodobně inflaci zkrotí dříve než v eurozóně.

5 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *