Hongkong, Asie, Asia

Hongkongské akcie oslabily posedmé v řadě. Také kvůli zasedání amerického Fedu

Akcie na burze v Hongkongu oslabovaly sedmí den v řadě. To je nejdelší „šňůra“ od července. Oslabovala také burza v Šanghaji, ovšem pod vlivem dat, která nasvědčují zpomalení čínské ekonomiky.

Burza v Hongkongu uprostřed prvního listopadového obchodního týdne oslabila. Byť jen nepatrně. Index Hang Seng ztratil 0,3 procenta, index zahrnující segment čínských firem pak jen o 0,1 procenta. Jde o sedmý pokles v řadě, což je nejdelší nepřetržitá šňůra poklesů od července letošního roku.

Investoři totiž s předstihem reagovali na očekávané oznámení americké centrální banky o postupném utlumování programu na odkup dluhopisů a hypotečních zástavních listů. K němu nakonec Fed skutečně dospěl, když uvedl, že objemy nákupů bude počínaje polovinou listopadu snižovat o 15 miliard dolarů měsíčně.

Oslabovala také burza v Šanghaji, která během středy odepsala 0,2 procenta měřeno souhrnným indexem. Index CSI300 zahrnující pouze nejlikvidnější tituly, ztratil 0,39 procenta. Zde investoři reagovali na informace, podle kterých se začínají v čínské ekonomice prosazovat tlaky na oslabení celkové poptávky v ekonomice.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.